Vydejte se na exotickou dovolenou na Blízký východ. Slunce a příjemné teploty čekají →

Proč Omán?

Omán představuje dosud ještě nepoznanou tajemnou destinaci s nádechem arabského orientu, která nabízí vysoce kvalitní a nadstandardní služby, krásnou přírodu, teplé moře, písečné pláže a přátelské obyvatele.

Sultanát Omán se nachází v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Na severu sousedí se Spojenými arabskými emiráty, na západě se Saudskou Arábií a na jihozápadě s Jemenem. Plocha Ománu pokrývá až 309 500 km² a je tak třetí největší zemi na Arabském poloostrově. Jeho pobřeží je omýváno Arabským mořem, Ománským a Perským zálivem.

Luxusní dovolená v místních resortech

V místních luxusních resortech na vás čekají jedinečné a kvalitní služby nadstandardní úrovně. Hotelové komplexy nabízejí odpočinek na krásných písečných plážích společně s chutnou místní gastronomií. Ve většině komplexů je možné navštěvovat spa a wellness centra, fitness, sauny a další zařízení. Mezi nejnavštěvovanější letoviska patří Salalah, Salalah Wadi Khasbar, Mirbat. Dovolená v Ománu je vhodná pro každou věkovou kategorii.

Jedinečná příroda

V Ománu se skrývá rozmanitá přírod: na severu se nachází pásma hor a skal, které postupně přechází do pískových dun a pouští. Dále zde nalezneme solné pláně a zelené kopce, zejména na jihu v regionu Dafar. Nejvyšší horou pohoří Al Hadžar (Hajar) na severu Ománu je Džabal aš-Šám (Jabal Shams – Sun Mountain) s 3075 metry nad mořem. Na jihu tohoto sultanátu se nachází pohoří Qara.

Vhodná doba k návštěvě Ománu

Počasí je v Ománu různorodé. Nejteplejší měsíce jsou od června do srpna. Průměrné denní teploty se v tomto období pohybují kolem 30 stupňů Celsia. Nejlepší období pro návštěvu Ománu je od půlky října do května, kdy se denní teplota pohybuje pod 30 stupňů Celsia. Moře je zde teplé po celý rok a v kombinaci s dlouhými písečnými plážemi je ideálním typem pro jedinečnou dovolenou. Zájezdy se prodávají zejména v období evropské zimy – tedy na listopad, prosinec, leden a únor.

Důležité informace o Ománu

Pro vstup do Ománu si musí čeští a slovenští turisté sjednat víza. Oficiálním jazykem je arabština, ale i angličtina je široce rozšířena zvláště v místních rezortech. Většina hotelů a barů má licenci a může tak prodávat alkohol. Ten je však zakázáno pít na veřejnosti. V hotelech a restauracích bývá zvykem nechávat spropitné přibližně 17 % z vaší útraty. Měnou zde je ománský riál (dělí se na 100 filsů). Oproti České republice je zde časový posun + 3 hodiny. Letiště se nachází v Muscatu, Salalahu a Khasabu.

Inspirace pro cestu do Ománu

Muscat, hlavní a největší město Ománu, je často nazýván arabským klenotem. Naleznete zde Mešitu sultána Kábuse neboli Velkou mešitu, Sultánův palác, orientální tržiště Muttrah Souk s tradičními ománským výrobky nebo např. muzeum Bait Al Zubair s ománskou expozicí.

Velká mešita v Muscatu - Adam Houlston

Město Nizwa bývalo dříve hlavním městem Ománu. Nachází se ve vnitrozemí, kde je obklopeno několika velkými oázami, a patřilo ke strategickým obchodním křižovatkám. Nedaleko Nizwy se nachází pevnost Bahla, která byla vystavena v islámském stylu. Střediskem ománského učení a vzdělávání byl zámek Jibrin, který se nachází asi 45 km od Nizwy a byl postaven v 17. století.

Z dalších výletů zaměřených především na ománskou přírodu jistě stojí za to prožít pouštní dobrodružství a poznat beduínskou kulturu nebo se vydat na moře za delfíny. V Ománu naleznete pláže, které jsou přímo vyhrazeny pro kladeních želvích vajec.

Proč Omán?
5, hlasů: 2
Naposledy aktualizoval David dne .
Omán čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →