Vydejte se na exotickou dovolenou na Blízký východ. Slunce a příjemné teploty čekají →

Muscat – hlavní město Ománu

Hlavním a největším městem Ománu je Muscat. Město leží na pobřeží Ománského zálivu nedaleko strategického Hormuzského průlivu. Muscat vznikl spojením tří částí: samotným Muscatem se středověkým opevněním, malou vesničkou Mutrah s tradicí rybářství a moderní čtvrtí Ruwi.

Muscat leží v severovýchodní části Ománu, přesnou polohu vidíte vpravo na přiložené mapě. Mapa vám umožní přiblížit i oddálit polohu.

Velká mešita - Jean & Nathalie
Velká mešita – Jean & Nathalie

Památky a co vidět v Muscatu

Muscat je považován za arabský klenot, protože se jedná o moderní, čisté město se zelení. Symbolem hlavního města Ománu je Mešita sultána Kábuse s pěti minaretyneboli Velká mešita, jejíž stavba započala v roce 1995 a byla dokončena v roce 2001. Mešita se nachází v oblasti tzv. velkého Muscatu a je v určité časy zpřístupněna i nevěřícím. V hlavním městě je umístěn i Sultánův ceremoniální palác Al Alam.

Palác Al Alam - Tristan Schmurr
Palác Al Alam – Tristan Schmurr

Suvenýry a místní trhy

Ve městě můžete navštívit orientální tržiště Muttrah Souk, kde můžete smlouvat cenu tradičních ománských výrobků – kadidla, dýky (ománský khandžár), stříbrných předmětů a doplňků, šál atd. Mezi další oblíbená místa v Muscatu patří muzeum Bait Al Zubair, kde jsou přístupné expozice s předměty z Ománu – knihy, tradiční oblečení mužů a žen, svazky knih, sbírka známek, keramické výrobky pro domácnost atd.

Muscat – hlavní město Ománu
5, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval David dne .
Omán čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Celkový počet komentářů ke článku: 3

 • David Březen 7, 2018, 3:51 pm

  Zdravím, během přestupu nepotřebujete víza. https://www.cestujlevne.com/blog/prestup-na-letisti

 • Zázvorková Březen 7, 2018, 2:34 pm

  Dobrý den, jak je to s prosím tranzitním vízem = přestup v Ománu (Muskat) při letu do Thajska . Neletíme s cestovkou. Doba čekání na letišti cca 3- 4 hodiny. Moc děkuju za rychlou odpovědˇ. Spěchá to.

 • evamuller Únor 3, 2018, 4:53 pm

  Dobrý den,
  ještě prosím dotaz k jídlu….. jak drahé je sám se stravovat? Kluci v tomto věku dost jedí :)…vyplatí se All?
  děkuji,
  eav

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory.